Przyjazd
Wyjazd

Nasza lokalizacja

  1. Strona główna
  2. Lokalizacja

Nasz Hotel znajduje się na Jeżycach, przy ulicy Gajowej 12 w odległości 1 km od dworca kolejowego. Hotel jest 2 km od Starego Rynku, co daje idealną bazę wypadową do zwiedzania miasta, spotkań bizniesowych czy wieczornej rozrywki. 

Jeżyce – kilka słów o miejscu, w którym się znajdujemy...

Początki dzielnicy datowane są na rok 1253 kiedy to Przemysł I i Bolesław Kaliski przyznali miastu posiadłość Issyce. Ziemie te stanowiły gospodarcze zaplecze miasta. W 1789 roku według spisu powszechnego Jeżyce zamieszkiwało 256 osób. Przełomowe zmiany zaczęły się w połowie XIX w. – w 1848 r. powstał pierwszy poznański dworzec kolejowy (działał do 1879 r. kiedy to otwarto obecnie działającą stację). 1871 r. w miejscu zlikwidowanego dworca powstał Ogród Zoologiczny Stare Zoo. W 1900 roku Jeżyce zostały włączone w obręb miasta.

Jeżyce to urokliwa dzielnica, z mnóstwem ciekawych zakątków z historią w tle. Spacerując uliczkami w okolicach hotelu można natrafić na kamienicę, w której swoją pracownię miała Kazimiera Iłłakowiczówna (Gajowa 6), secesyjny budynek Teatru Nowego z 1906 r.  (Dąbrowskiego 5), targowisko Rynek Jeżycki istniejące od 1890 r. czy ulicę nazwaną na cześć tragicznie zmarłego 13-letniego Romka Strzałkowskiego (wydarzenia czerwca 1956 r.).

Jeżyce są również areną wydarzeń dla cyklu opowieści Małgorzaty Musierowicz „Jeżycjada”.

 
Lokalizacja

w wyjątkowej okolicy

Hotel Gaja
ul. Gajowa 12, 60-815 Poznań

+48 61 223 20 01
hotel@gaja-hotel.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij