Przyjazd
Wyjazd

Nasza lokalizacja

Nasz hotel znajduje się na Jeżycach, przy ulicy Gajowej 12 - to zaledwie 1 km od dworca kolejowego i 2 km od Starego Rynku w Poznaniu. Daje to idealną bazę wypadową do zwiedzania miasta, spotkań czy wieczornej rozrywki.

Kilka słów o Jeżycach

Początki dzielnicy datowane są na rok 1253, kiedy to Przemysł I i Bolesław Kaliski przyznali miastu posiadłość Issyce. W 1789 roku, według spisu powszechnego, Jeżyce zamieszkiwało 256 osób, a ziemie te stanowiły wówczas gospodarcze zaplecze miasta. Przełomowe zmiany zaczęły się w połowie XIX w. – w 1848 r., kiedy powstał pierwszy poznański dworzec kolejowy (działał do 1879 r. kiedy to otwarto obecnie działającą stację). W 1871 r. w miejscu zlikwidowanego dworca powstał Ogród Zoologiczny, czyli obecne Stare Zoo. W 1900 roku Jeżyce zostały oficjalnie włączone w obręb miasta.

Jeżyce to urokliwa dzielnica o wielu ciekawych zakątkach z historią w tle. Spacerując uliczkami w okolicach Hotelu Gaja można natrafić m.in. na kamienicę w której swoją pracownię miała Kazimiera Iłłakowiczówna (Gajowa 6), secesyjny budynek Teatru Nowego z 1906 r.  (Dąbrowskiego 5), targowisko Rynek Jeżycki istniejące od 1890 r., czy też ulicę nazwaną na cześć tragicznie zmarłego 13-letniego Romka Strzałkowskiego (wydarzenia czerwca 1956 r.). Jeżyce są również miejscem wydarzeń cyklu opowieści Małgorzaty Musierowicz „Jeżycjada”.

Dzięki świetnej lokalizacji, Hotel Gaja na Jeżycach pozwala na poznanie miasta nie tylko w obrębie Starówki. W okolicy jest wiele zakątków oddalonych o krótki spacer, które warto zobaczyć podczas pobytu w Poznaniu. 

Lokalizacja

w wyjątkowej okolicy

Hotel Gaja
ul. Gajowa 12, 60-815 Poznań

+48 61 223 20 01
hotel@gaja-hotel.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij